تاریخ شهر داراب / جاذبه های تاریخی داراب / جاذبه های فرهنگی و تاریخی داراب / درباره شهرستان داراب / گردشگری داراب / گردشگری فرهنگی تاریخی / گردشگری فرهنگی_تاریخی / گردشگری و میراث فرهنگی

دینارهای دارابگرد در موزه های آمریکا

خرداد ۵, ۱۳۹۵ در ۹:۵۶ ق.ظ توسط

در میان سکه های موزه مورد نظر تعداد ۳۶ عدد سکه ضرب شده در دارابگرد می باشد که مطابق شناسنامه های منتشر شده ۳۵ عدد از سکه ها، درهم و از جنس نقره و یک عدد از آنها نیز دیناری از جنس طلا می باشد.

انجمن مسکوکات آمریکا ( ANS ) یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی و پژوهشی در شهر نیویورک است که دارای زیر مجموعه های بسیار متنوعی از آثار تاریخی و فرهنگی کشورهای مختلف جهان می باشد .

از جمله بخش های بسیار قابل توجه موجود در آن، موزه سکه شناسی می باشد که دارای سکه های ارزشمندی از دوران مختلف تاریخی است.

در میان سکه های موزه مورد نظر تعداد ۳۶ عدد سکه ضرب شده در دارابگرد می باشد که مطابق شناسنامه های منتشر شده ۳۵ عدد از سکه ها، درهم و  از جنس نقره و یک عدد از آنها نیز دیناری  از جنس طلا می باشد.

این دینار طلا با وزن ۳٫۹۲۴ متعلق به دوران سلاجقه بزرگ (محمودII) است که پشت و روی آن مزین به  طرح “لا اله الا الله” و “محمد رسول الله”  بوده و  متعلق به آلبوم ۱۶۸۸ این موسسه می باشد.

این انجمن دارای سه بیس (Base) اصلی کتابخانه، مجموعه های هنری و بخش مستندات است که در این میان مجلات مرتبط با سکه شناسی آن نیز قابل توجه می باشد.

برچسب‌ها

Comments are closed.